KANAL25
Ana Sayfa Siyaset Gündem Asayiş Ekonomi Eğitim Spor Polemik Türkiye Erzurum Türküleri
Horasan yolunda tır kazası: 1 yaralı
Horasan yolunda tır kazası: 1 yaralı
Erbaş: “Dinimizde kadının canı emanettir”
Erbaş: “Dinimizde kadının canı emanettir”
Finansal hizmetler güven endeksi açıklandı
Finansal hizmetler güven endeksi açıklandı
Varank müjde verdi
Varank müjde verdi
Kaçak göçmen operasyonunda 2 tutuklama
Kaçak göçmen operasyonunda 2 tutuklama
HABERLER>SÄ°YASET
2 Kasım 2018 Cuma - 12:03

Çelik'ten MYK sonrası önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Asgari Ücret Komisyonu zamanında toplanacak. Herhangi bir şekilde takvimde oynama yok" dedi.

Çelik ten MYK sonrası önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Asgari Ücret Komisyonu zamanında toplanacak. Herhangi bir şekilde takvimde oynama yok" dedi. Çelik, Doğu Akdeniz'de yaşanan sondaj polemiği ile ilgili de, "Karasularının kademeli olarak arttırılmasıyla ilgili en ufak çabaya Türkiye tarafından en sert cevap verilecektir" ifadelerini kullandı. Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamayı da değerlendiren Çelik, "Kimseyi peşinen suçlamıyoruz ama hiçbir şeyin örtülmesine de müsaade etmeyeceğiz. Cesedin yerini öğrenmek istiyoruz. Bunu yapanlar Suud makamlarının elindedir ve ifadelerinin adli makamlarımızla paylaşılmasını istiyoruz. Yerli işbirlikçinin kim olduğunun makamlarımıza iletilmesini bekliyoruz" dedi.

ÇELİK’İN AÇIKLAMALARI

AK Parti Sözcüsü Çelik, AK Parti MYK toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, Asgari Ücret Komisyonu’nun zamanında toplanacağını ve herhangi bir şekilde takvimde oynamanın olmadığını aktardı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, ekonomik saldırıların Avrupa’dan bir başkentten yapıldığı sözlerine ilişkin Çelik, “Ekonomik saldırının dış kaynaklı olduğuna dair çeşitli açıklamalar dinledik. Bunun dışarıda sistematik bir şekilde, belli açıklamalarla tırmandırılmak istenen bir süreç olduğu görülüyor. Bunun ilerde konuşulacak tarafları ve şimdi konuşulacak tarafları vardır. Şimdi konuşulacak tarafları bu kadardır. Benim bu konudaki suskunluğumdan bile bir sonuç çıkartırsınız. Saldırıların o gün kimlerin söylemleri ile gerçekleştiği, nasıl ortaya çıktığı her şekilde ortadadır. Türkiye bu kadar sistematik ve vahşi bir saldırıyı kendi imkan ve kapasitesiyle atlatmayı başarmıştır” diye konuştu.

GÖKÇEK OLAYI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Melih Gökçek ile ilgili dün yaptığı açıklamaların sorulması üzerine Çelik, “Cumhurbaşkanımız, Gökçek ile ilgili olarak kendisinin dava arkadaşlığına, kardeşliğine bir vurgu yaparak, ‘Biz Gökçek ile 1994’ten beri dava arkadaşıyız, kardeşiz. Bugüne kadar beraber geldik, bundan sonra da beraber gideceğiz’ dedi. Bu, Gökçek’in AK Parti ailesinin içerisinde kardeşlikle, dava arkadaşlığıyla nitelenen bir siyasi şahsiyet olduğuna dönük bir vurgudur. Gökçek tanımadığımız bir şahsiyet değil. AK Parti ailesinin içinde olan bir siyasetçi. Bulunduğu konum ne olursa olsun bu değişmez, dava arkadaşlığı, kardeşlik değişmez. Bu açıklamalar kimlerin aktif olarak hangi ilde aday olacağı veya olup olmayacağı şeklinde bir sonuca şu aşamada götürmez” cevabını verdi.

KARASULARI

Yunanistan'ın karasularını kademeli olarak arttıracağı söylemlerine yönelik Çelik, “Türkiye buna müsaade etmeyecektir. Bu çok tehlikeli bir yaklaşımdır. Kendilerine, yüce Meclis’in 1995 yılında aldığı karadaki ikazı hatırlatıyorum. Bu şekilde karasularının kademeli olarak arttırılmasıyla ilgili en ufak çabaya Türkiye tarafından en sert cevap verilecektir. Son zamanlarda bunlara cevap verme hususunda Deniz Kuvvetlerimiz çok yüksek bir performans gösteriyor. 7’nci parsel dedikleri bölge bizim kıta sahanımız içindedir. Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından gerekli cevap verilir. Fatih Gemisi silahlı kuvvetlerimiz tarafından korunmaktadır. Yunan ve Rum tarafında herhangi bir girişimde bulunmamalarını, daha yapıcı olmalarını tavsiye ederiz. Yunan tarafı 1995’teki Meclis’in ikazını unutmasın, Türkiye Cumhuriyeti unutmaz, gereğini yerine getirmek konusunda da tereddüt etmez” açıklamasını yaptı.

KATİ PİRİ’Yİ CİDDİYE ALMAYIN

Kati Piri'nin İstanbul Havalimanı ile ilgili açıklamalarını da değerlendiren Çelik, konuya ilişkin şunları söyledi: “Kati Piri’yi ciddiye almayın. Türkiye raportörü olmasına rağmen Türkiye’yi tanımayan bir kişidir. Türkiye’de hangi gelişme olsa en son Havalimanı ile ilgili gelişmede de benzer bir rahatsızlık duyduğunu belli ediyor. Duygusal olarak Türkiye karşıtlığına angaje olmuş. Ciddiye alınacak bir şey değil. Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye ile ilgili raportörünün bu duruma düşmesi hepimizin üzerinde ciddiyetle düşünmesi gereken bir meseledir.”

Kılıçdaroğlu’nun son yaptığı grup konuşmasında ortaya koyduğu sözlerin utanç verici olduğunu vurgulayan Çelik, “Kendisi askerlikle ilgili meselelerden bahsederken siyasette bir kural vardır. Hangi siyasi tutumu savunursan savun aileleri bunun dışında tutacaksın. Utanç verici bir şekilde kendi oğlunun askerliğinden bahsederken Cumhurbaşkanımızın oğullarının askerlik konusunu gündeme getiriyor. Cumhurbaşkanımızın oğullarından bir tanesi askerlik görevini yurt dışında okurken ilgili kanuni düzenleme çerçevesinde icra etmiştir, diğeri sağlık sorunları gereği icra edememiştir. Bunu gündeme getirmek bu genel başkana yakışıyor mu? Şahsiyetli siyasetçiler ailelerle ilgili bir konu olduğu zaman kendilerini öne atarlar. Kılıçdaroğlu, kendisi ile ilgili bir konu gündeme geldiğinde cevap vermek için hem kendi ailesini hem de Cumhurbaşkanımızın ailesini işin içine karıştırıyor. Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanımızın ailesinden özür dilemesi gerekiyor, kendi ailesinden de özür dilemesi gerekiyor. Bu saygın olmayan, güçlü siyasi şahsiyetlere siyasi şahsiyet olmanın vasıflarına yakışmayan durumu kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

KAŞIKÇI CİNAYETİ

Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yaptığı açıklamaları değerlendiren Ömer Çelik, şunları dedi: “Bu yüksek düzeyden talimat verilmeden gerçekleştirilecek bir eylem değildir. Bu kadar hunharca bir şekilde girer girmez öldürülmüş ve parçalara ayrılmış. Bu kadar vahşi, bu kadar alçakça eylem ne kadar zamanda organize edildi ve bu talimatı veren kimler? Kimseyi peşinen suçlamıyoruz ama hiçbir şeyin örtülmesine de müsaade etmeyeceğiz. Cesedin yerini öğrenmek istiyoruz. Bunu yapanlar Suud makamlarının elindedir ve ifadelerinin adli makamlarımızla paylaşılmasını istiyoruz. Yerli iş birlikçinin kim olduğunun makamlarımıza iletilmesini bekliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti toprakları içerisinde gerçekleşmiştir bu eylem. Dolayısıyla bu şahısların adil ve şeffaf bir şekilde yargılanması için bu yargılamanın İstanbul’da yapılması gerekir. Bütün dünyada bunun örtbas edilmemesinin, bunun açığa çıkarılması için bu kadar yüksek performans ortaya konulmasının arkasındaki iradenin Cumhurbaşkanımız olduğu yazılıp çiziliyor. Dünyada herkes takdir ederken bir tek Kılıçdaroğlu utanmadan, ‘Erdoğan cinayetten haberdardı’ diyor. Dünyada herkes tam tersini söylerken, dünyada bir tek Kılıçdaroğlu’ndan kara propaganda unsuru gündeme geliyor. Bu cümleyi söyleyen birisi Kaşıkçı cinayetini örtbas etmek istiyordur. Bu söylemin başka bir izahı olamaz.”

İDARİ SORUŞTURMA YÜRÜTÜLÜYOR

Tunceli'nin Nazımiye ilçesinde operasyona katılan 2 askerin olumsuz hava koşulları sebebiyle şehit olması ile ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamalara karşın Çelik, “Buna yaklaşırken biraz kendisinden istismar yerine sağduyu bekliyoruz. Burası karayoluyla ulaşımı olmayan, sadece helikopter ile ulaşılabilen bir bölge. Burada çok zor koşullar altında terörle mücadele yürütülüyor. Buradaki askerlerin teçhizatları uluslararası standartlardadır. Donanım ve teçhizat konusunda bir problem olsa bu kardeşlerimizin hepsini kaybetmemiz gibi bir şey ortaya çıkardı. Bu millet Mehmetçik üzerinde hassastır. Donanım ve teçhizat konusunda polisimizin, jandarmamızın, askerimizin bir eksiği yoktur. Savcılık adli soruşturmayı, jandarmada idari soruşturmayı yürütüyor. İlk gelen bilgilere göre; donanım, teçhizat konusunda problem olmadığı gibi, burada hava şartlarının aniden değişmesiyle kendilerine ulaşılamıyor ve 12 kişilik timden bu kardeşlerimizi kaybediyoruz. Burada donanım, teçhizat yoktur demek gibi Kılıçdaroğlu nasıl bir bilgiye sahip. Sosyal medyada ilk gördükleri bilgiyi Kılıçdaroğlu’nun önüne bilimsel bilgi diye koyuyorlar. Bahsettiği şekilde bir eksiklik söz konusu değildir. Onun dışında da gözümüzden kaçan bir şey var mıdır diye hem adli hem de idari soruşturma sürmektedir” dedi.

AİHM KARARI

AİHM'nin Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed kararına ilişkin sorulan bir soruya Çelik şu yanıtı verdi: “Peygamber Efendimize dönük olarak Avusturya vatandaşı hakaret ortaya koymuştu. Bu şahsa Avusturya’daki normal mahkeme bir ceza verdi, arkasından yüksek mahkeme de bu cezayı onadı. Söz konusu şahıs bununla yetinmeyerek konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine götürdü. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, yerel mahkemelerin verdiği kararın dengeli bir karar olduğunu söyledi. Bunu çok önemli buluyoruz. Peygamberimize ve Peygamberlere hakaretin ifade özgürlüğü bağlamında değerlendirilemeyeceğini düşünüyoruz.”

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın’ın katıldığı bir televizyon programında kullandığı, "İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farz-ı ayn’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır" sözleri hakkında ise Çelik, bu tip ifadeleri sorunlu bulduklarını ve bu tip ifadelere katılmadıklarını belirtti. Çelik, YÖK tarafından bu konuyla ilgili bir değerlendirmenin yapılacağını söyledi.

 
Albayrak’tan KDV ve ÖTV indirimi açıklaması
 
Dönmez: "Gençlere istihdam önceliği tanınacak"
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
AK Parti’de yerel seçim seferberliği
AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Pasinler, Köprüköy, Horasan ...
TBMM’de Pasinler istişaresi
AK Parti Erzurum Milletvekilleri Pasinler Muhtar Heyeti ile buluştu.
Öz: 'AK Parti ilgi odağı'
AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, her seçimde olduğu gibi bu ...
 
Erdoğan, "Biz bunlara salon cumhuriyetçisi diyoruz"
AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’yi eleştirdi, ...
Çavuşoğlu: “Herkesten önce biz müdahale ederiz”
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Terörist ve radikal gruplar aykırı ...
MHP’de yerel seçim seferberliği
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Palandöken İlçe Başkanı Ünsal Kızılyar, ...
 
AK Parti Gençlik Şöleni büyük ilgi gördü
Ak Gençlik, Erzurumlu gençleri şölende buluşturdu.
‘Milli İrade ‘İla’yı Kelimetullah imanında sadıktır’
Aydemir, ‘Cumhuriyet, yüce milletimizin varlık sebebi olan İla’yı kelimetullah ...
“Cumhuriyete hayat veren ruh dimdik ayaktadır”
AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının ...
 
YAZARLAR
Selahattin Şener
Selahattin Şener
Uçak bilet fiyatları ve gerçekler
Hafiye Seyfi
Hafiye Seyfi
İYİ Kİ “KOMBİNA” VAR…
Orhan Kemal Karasu
Orhan Kemal Karasu
Devlet büyüklerine arzu halimdir!
Cahit Okçu
Cahit Okçu
Her Neyse…
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ÇOK OKUNANLAR
Ana Sayfa Siyaset Gündem Asayiş Ekonomi Eğitim Spor Polemik Türkiye Erzurum Türküleri
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva