KANAL25
Ana Sayfa Siyaset Gündem Asayiş Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Spor Türkiye Erzurum Türküleri
TOBB’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür
TOBB’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür
Selçuk: ‘Ölçütümüz bilimin ne söylediği olmalı’
Selçuk: ‘Ölçütümüz bilimin ne söylediği olmalı’
Bakan Muş'tan ilk açıklama
Bakan Muş'tan ilk açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Hayırlı olsun’
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Hayırlı olsun’
Ailelerin evlat nöbeti 596’ıncı gününde
Ailelerin evlat nöbeti 596’ıncı gününde
HABERLER>SÄ°YASET
16 Şubat 2021 Salı - 12:09

Aydemir: ‘Demirtaş için methiye dizenler suskun’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Şehit Sedat Sorgun’u anlattı. Yetimliğine vurgu yaparken gözleri dolan Milletvekili, “Buna kıyanlara sessiz kalanlara isyan ediyoruz” dedi.

Aydemir: ‘Demirtaş için methiye dizenler suskun’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Şehit Sedat Sorgun’u anlattı. Yetimliğine vurgu yaparken gözleri dolan Milletvekili, “Buna kıyanlara sessiz kalanlara isyan ediyoruz” dedi

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, sırf siyaseten ittifaklarına zarar gelmesin diye, HDP'yi üzmemek için sükut eden yapıları kınadığını, lanetlediğini söyledi.

‘HAİNLER VE DESTEKÇİLERİNE MİLYAR DEFA LANET EDİYORUZ’

Milletvekili Aydemir, ‘Kurtla yiyip kuşla şivan edenlere milyar defa lanet ediyoruz. Herkes üzerindeki sahte libası, maskeyi çıkarsın. Aksi halde bu vicdansız, imansız yönelme maalesef can almaya devam ediyor.13 masum ve mazlum insanımız. Hiçbir günahı olmayan, silahı olmayan elleri kolları bağlı vaziyette karşılarında duran 13 şehidimiz, 13 insanımız başlarından birer kurşunla katledildiler şehit düştüler. Yöntem çok tanıdık, Ceylanpınar’da iki aslanımızı, yiğidimizi, 20 yaşındaki gencecik polisimizi de böyle katletmişti bu imansızlar 2015’te. Aynı yöntemi Gara’da uyguladılar. ‘ dedi.

HDP İLE KOLKOLOA OLARLARA TEPKİ

HDP ile kol kola olanların vebal altında olduğuna işaret eden Milletvekili Aydemir, ‘‘Burada şu Parlamentoda, ana muhalefet partisiyim diyen bir yapı bunları dost diye tarif etti maalesef, ne yazık ki. HDP ile kol kola girenler bunların şeriki durumundadırlar.  Üzülüyoruz buna. ‘  kaydını düştü.

ERZURUM’DAKİ MİLİ İRADE TEPKİSİ

HDP ile aynı safta olanlara milli iradenin tepki gösterdiğini belirten Milletvekili Aydemir, ‘Bakın bir başka resim bu gün Erzurum’da yaşanan bir fotoğraf. Şehidimiz Sedat Sorgun’un cenazesinde yaşandı. Bir muhalefet partisi genel başkanı çelenk gönderiyor törene. Orada bir dadaş yürek isyan ediyor buna. ‘Kaldırın bunu, atın’ diyor. Sebep olarak da,  teröristlerle işbirliği halindeler, diye bir suçlama getiriyor.  Aslında biz şunu hep söyledik, bunlara kim ki yakın durur, bunlara kim ki kapı açar, bilsin ki bu milletin gazabını, bu milletin gazap oklarını kendisine yöneltir. Bu gün Erzurum Narmanlı Camisinden yükselen feryat budur. O dadaş hacının isyanı bütün bir 84 milyonun isyanıdır.

Yeter diyor insanımız.’ vurgusunda bulundu

‘TERÖR ÖRGÜTÜ KÜRT KARDEŞLERİMİZİN DÜŞMANIDIR’

Terör örgütünün kürtlerin düşmanı olduğunun altını çizen Milletvekili Aydemir, ‘Bu milletin bütün kaynaklarını 50 yıla yakındır bu kitapsızlar, bu vicdansız örgüt bu başkalarının maşası örgüt kullanıyor. Ve her zaman her vesile söylüyoruz, bu yapı sadece Türklerin, Türkiye’nin düşmanı değil, asıl kürt kardeşlerimizin düşmanıdır. Kürt kardeşlerimize hizmet gitmesin diye bir gayretleri var bu kitapsızların.  Ve şimdi kuzey ıraktaki yapı da bundan mutazarrırdır. Bunlar da gerçek yüzü gördükleri için buna isyan ediyorlar. ‘ dedi.

BOĞAZİÇİ’NDE SES ÇIKARANLAR NEREDESİNİZ?

Türk Milletinin topyekun şehit acısı yaşadığı, hainlere karşı ortak bir tepki gösterdiğini kaydeden Milletvekili Aydemir, bazı çevrelerin ise sükut halinde olduklarını aktararak, ‘Bakın Boğaziçi’nde yaşanan rektör atamasından dolayı yaşanan suni gerilimin arkasında feveran edenler, ses çıkaranlar bugün sükut halindedirler dikkat edin! 13 gencimiz, mazlumumuz şehit edildi, bir tanesinden ses çıkmıyor. Nerede bu akademisyenler, nerede bu müzisyenler? -bunlara sanatçı filan demiyorum, sanat bunlara asla yakışmaz, bunlar sanatçı değil. Goygoycu bunlar- Bunlar vicdansız. Bunlar Türkiye düşmanı. Nerede Türkiye’nin aleyhine ses var, oraya mutlaka bunlar ses katarlar.  13 insanımız şehit, yüreğimiz paramparça. Ama onların sesleri çıkmıyor. Buradan bu isyanımızı özellikle dile getiriyorum. Millet adına dile getiriyorum. İnsanlarımız adına isyan ediyorum.  Selahattin Demirtaş’a güzelleme yapanlar, Osman Kavala için her gün bir koro halinde dillendirme yapanlar bugün sükut halindedirler. Aslında hepsi bir koronun sesi olduklarını çok aşikar biçimde ortaya koymuş durumdalar. Milletimiz bunu görüyor. ‘ diye konuştu.

‘SİYASETEN SUSANLARA DA YAZIKLAR OLSUN’

Aydemir, ‘Sırf siyaseten, ittifaklarına zarar gelmesin diye, hdpyi üzmemek, yormamak  için, hışmını çekmemek için, sükut eden yapıları millet adına burada milletin bir temsilcisi olarak kınıyorum, lanetliyorum, yazıklar olsun. ‘ dedi.

AYDEMİR’DEN HDP MİLLETVEKİLİNE ‘BE VİCDANSIZ’ TEPKİSİ

Milletvekili Aydemir, "Bu yaklaşım, Gara'daki 13 şehidin kanında sizi ortak hale getirir. Bir HDP'li milletvekili utanmadan 'efendim bize geldiler, biz bunları kurtarabilirdik' diyor. Be vicdansız, melun, iki yıldır Diyarbakır anneleri feryat ediyor orada. Bu katledilenlerden altısının annesi oradaydı. Bir kere onların feryadına kulak kabarttınız mı? Diyarbakır annelerinin yanına gitmeyen, onlara kulak kabartmayan bütün siyasetçiler için söylüyorum; yazıklar olsun size, lanet olsun size." göndermesini yaptı

ŞEHİT SEDAT SORGUN VURGUSU

Erzurumlu şehit Sedat Sorgun’un babası ve ailesinin kadim dostu olduğunu hatırlatan Milletvekili Aydemir, ‘Bu şehitlerden birinin babasının çok yakın dostu olarak söylüyorum, ailesinin, yakınlarından birisi olarak söylüyorum, benim arkadaşlarım bunlar. Erzurum’da bir kuaför, 5 metrekarelik bir alanda maişet, ekmek derdinde olan bir baba. Kaçırılan evladı için yıllardır feveran ediyordu. Ve Şehidimiz Sedat’ımız yetim büyümüş bir çocuk. Sözleşmeli er pozisyonunda. Buna, 13 gencimize kıyanlar cenabı hakkın elbetteki  gazabına uğrayacaklar. Allah’ın izniyle Türk Devleti gereğini zaten yapıyor. Ancak buna kıyanlara sükut edenleredir isyanımız. ‘ ifadesine yer verdi.

‘YETİM SEDAT’IN AHI SİZİ YOK EDECEKTİR’

Bu vicdansızlığın ilahi zeminde bir karşılığı olacağını dile getiren Aydemir, "O yetim evladı Sedat'ın yaydığı enerji sizi yok edecektir. Osman Kavala için dizilen methiyelerden, Selahattin Demirtaş için kahvaltı salonu hazırlamaktan bahsedenler, neredesiniz? Yaptıklarınızın karşılığı bu işte." dedi.

AYDEMİR’DEN AİHM’E TEPKİ

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine yönelik de eleştirilerde bulunan Aydemir, "Buradan onlara sesleniyorum: Siz samimi değilsiniz. Siz Türkiye'nin aleyhinde olanların arkasındasınız. Sizin hiçbir kararınız sahici değil. Sizde vicdan kırıntısı dahi yok. Sesiniz çıksın bunlara. Sizin verdiğiniz kararların yansımasıdır bu olaylar, siz de bu şehitlerimizin katlinde parmağı olanlardansınız." değerlendirmesini yaptı.

‘BİR ÖLÜR, BİN DOĞARIZ’

‘Bir ölür milyon doğarız Allahın izniyle.’ Diyen Milletvekili Aydemir, ‘13 şehidimizle beraber 84 milyon insanımız Türkiye düşmanlarına, vatan hainlerine karşı bilendi.  Şehitlerimize rahmet diliyorum. Onları hiç unutmayacağız. Onların o mübarek ruhlarını aziz kılmak için bu imansız yapıyı yer ile yeksan edeceğiz. Ve bunların başında bulunanlar kimse, hepsi Allah’ın izniyle bertaraf edilecek ve Türkün kahreden gücüne muhatap olacaklardır. ‘ diye konuştu.

TÜRKÜN KAHREDEN GÜCÜNE MUHATAP OLACAKLARDIR

Terör örgütünün yer ile yeksan edileceğini, hepsinin bertaraf edileceğini belirten Aydemir, "Bundan milletimiz emin olsun. Çünkü çok yüksek bir liderlik var. Güvenlik güçlerimiz bilenmiş durumda. Yerli ve mili silahlarımızla yapılması gerekenleri yapıyoruz. Nereye sığınırlarsa sığınsınlar Türk'ün kahreden gücüyle kahrolacaklar." ifadelerini kullandı. Aydemir, toplantının ardından Gara şehitleri için Fatiha okudu.

 
Erzurum Konut satış verileri açıklandı
 
Aziziye Belediyesi’nden kış sporları hamlesi
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Aydemir: ‘Şehitlerimiz yüreğimizde yaşıyor’
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘Allah’ın laneti terör ...
Karataş; 'Kalleşlerden tek tek hesap sorulacak'
MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, Irak'ın Kuzeyinde bulunan Gara bölgesinde ...
‘Ya hıyanet ya hidayet, ya melanet ya da millet’
Bahçeli, ‘Masumların kafalarına kurşun sıkan hainleri kim aklamaya ve ...
 
Aydemir, TBMM’de Erzurum ilçelerini örnek gösterdi
Aydemir TBMM’de düzenlediği basın toplantısında AK Parti ile birlikte ...
Bahçeli’den Cumhur ittifakı vurgusu
Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın Türk siyasetine yeni bir soluk getirdiğini, ...
Ban, patates üreticilerini yalnız bırakmadı
Erzurum’un Pasinler ilçesinde üretilen tonlarca patates, alıcı bulunmayınca ...
 
MHP’den esnaf buluşması
Naim Karataş başkanlığında esnaf ziyaretlerini sürdüren MHP il teşkilatı ...
Milletvekili Aydemir Aşkale’yi TBMM gündemine taşıdı
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, TBMM’de düzenlediği basın ...
Aydemir: ‘Sorun yarıştırmayız, çözümlerin peşindeyiz’
AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir, AK Kadronun çözüm siyaseti izlediği, ...
 
YAZARLAR
Selahattin Şener
Selahattin Şener
Şimdi moda gammazlamak mı?
Hayrullah Palanoğlu
Hayrullah Palanoğlu
HOBİ BAHÇELERİ TAM GAZDEVAM EDİYOR...
Orhan Kemal Karasu
Orhan Kemal Karasu
Devlet büyüklerine arzu halimdir!
Cahit Okçu
Cahit Okçu
Her Neyse…
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ÇOK OKUNANLAR
Ana Sayfa Siyaset Gündem Asayiş Ekonomi Eğitim Kültür-Sanat Spor Türkiye Erzurum Türküleri
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva