Ana Sayfa Siyaset Gündem Asayiş Ekonomi Eğitim Spor Polemik Türkiye Erzurum Türküleri
Anaların evlat nöbeti 513’üncü gününde
Anaların evlat nöbeti 513’üncü gününde
Kazım Karabekir Paşa dualarla anıldı
Kazım Karabekir Paşa dualarla anıldı
Şişmanoğlu Adana Demirspor’da
Şişmanoğlu Adana Demirspor’da
Erzurum araç sayısında yüzde 1.8’lik artış
Erzurum araç sayısında yüzde 1.8’lik artış
Erdoğan’dan sosyal devlet vurgusu
Erdoğan’dan sosyal devlet vurgusu
HABERLER>SÄ°YASET
4 Kasım 2020 Çarşamba - 11:52

Milletvekili Aydemir eğitimde AK yaklaşımı paylaştı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 2021 Merkezi Yönetim Bütçesi Milli Eğitim Bakanlığı görüşmelerinde söz alan AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti iktidarının 18. Yıldönümüne vurgu yaptı.

Milletvekili Aydemir eğitimde AK yaklaşımı paylaştı

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘3 Kasım, bizim için, Türk milleti için hakikaten tarihe çok özel bir sayfanın açıldığı tarih. AK iktidarın vesayet rejimlerine son verdiği ve “Vira bismillah.” dediği tarihin adıdır. Dolayısıyla bu tarihi millet adına kutluyorum, hayırlı, mübarek olsun.  Allah’ın izniyle çok daha on sekiz yıllar geçireceğiz inşallah. ‘ dedi.

‘AK YOLDA VARILACAK TEK ADRES ERDEM VE FAZİLETTİR’

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 2021 Merkezi Yönetim Bütçesi Milli Eğitim Bakanlığı görüşmelerinde söz alan AK Parti Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti iktidarının 18. Yıldönümüne vurgu yaptı.

Milletvekili Aydemir, ‘3 Kasım 2002’den bu güne çıktığımız AK yolda varılacak tek adresin erdem ve fazilet olduğuna iman edenlerdeniz. Bu eşsiz fırsatı bahşed Rabbimize nihayetsiz şükrediyoruz. ‘ mesajını verdi.

18 YILLIK VELUD VE ÜRETKEN SÜREÇ

18 yıllık sürecin çok velut, çok üretken geçtiğini belirten Milletvekili Aydemir,  Ecdat izi üzerinde yürüdüklerini kaydederek, ‘ Bir vurgumuz var bizim: Büyüklerimiz, bize çok özel izler bırakmışlar. O izleri takip ettiğimiz zaman ufkumuz açılıyor, güzel noktalara varabiliyoruz. ‘  ifadesini kullandı.

AYDEMİR’DEN FUZULİ’NİN DİZELERİYLE DEĞERLENDİRME

AK iktidar döneminde içerde ve dışarda çok sayıda badireler atlatıldığı, çileli bir dönem geçirildiğine değinen Milletvekili Aydemir, ‘Fuzûlî şöyle bir kayıt düşüyor, diyor ki: ‘Derdime vâkıf değil cânân beni handân bilir/ Hakkı vardır şâd olanlar herkesi şâdân bilir/ Söylesem tesiri yok sussam gönül râzı değil/Çektiğim âlâmı bir ben bir de Allah’ım bilir. ‘ Evet, yani söylesek tesiri olmuyor, görüyorum ben yıllardır. Ha bire vurgu yapıyoruz ama görüyorum ki bir tesir peyda olmuyor. Ardı ardına her gün biteviye hakikatlerin tersyüz edilip ifade edildiğine şâhit oluyoruz. ‘ diye konuştu.

‘MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞIMIZ MİLLETİ İFADE EDEN ESASLI MİLLÎ BİR KURUM’

Milli Eğitim Bakanlığı Bütçesi görüşmelerinde, bir milletvekilinin MEB’in öğrencilere dağıttığı bilgisayarların tevziinde Belediyelerin katkı sunmak istedikleri, ancak buna mani olunduğu yolundaki iddialarına cevap veren Milletvekili Aydemir, ‘Bilgi almadan, bir belgeye dayanmadan ki bilgi hemen burada ulaşılabilecek kadar yakında olmasına rağmen sırf kafaları karıştırma adına hakikatleri tersyüz etme adına burada dillendirildi. Neydi o? Efendim, Millî Eğitim Bakanlığı tablet dağıtıyor, böyle bir gayreti var ama belediyeler buna katkı sunmak istiyor, belediyeler de tablet öğrencilere vermek istiyor. Buna mâni olunuyor. Hiç alakası yok. Hangi belediye istemiş de Milli Eğitim mâni olmuş? Milli Eğitim Bakanlığımız milleti ifade eden esaslı millî bir kurum. ‘ ifadeleriyle tepki verdi.

AYDEMİR: ‘ÖĞRETMEN MİLLİ EĞİTİMİN ÖZNESİDİR’

Sunumunda öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğu, Milli Eğitimin öznesi durumunda bulunduğuna vurgu yapan Milletvekili Aydemir, ‘Öğretmen kavramı çok mübarek bir kavram. Öğreten tarzı hayata geçirmek de çok özeldir, çok önemlidir. AK Partı özellikle… Biz öğretmeni eğitimin yani millî eğitimin esaslı öznesi olarak görüyoruz öğrencilerle beraber. Öğretmeni üç ordu tarifinin içerisinde çok esaslı bir yere koyuyoruz. Şanlı ordumuzun yanında bir de muallimlerden oluşan ordumuz var diyoruz. Öyle değil mi? Şehitlerimizden oluşan bir üçüncü ordumuz var diye hep altını çizip söylüyoruz. O derece mübarektir öğretmenler, öğretenler çünkü. Öğreten, o kıvam çok çok mühimdir ve dolayısıyla biz millî eğitimi, bu Bakanlığı çok daha özel noktalara koymuşuz ve ona göre bir işleyiş tarzımız var.’ dedi.

‘OLUMSUZLUKLARI AK PARTİ’YE TEŞMİL ETMEK HAKSIZLIKTIR’

Öğretmen maaş ve ücretlerinin dolar bazında değerlendirilmesi ve Avrupa ülkeleriyle Türkiye’deki öğretmen gelirlerinin karşılaştırılması yolundaki değerlendirmeleri ele alan Milletvekili Aydemir, muhalefete ironi ile karşılık verdi.  Milletvekili Aydemir, ‘Bir Milletvekilimiz, öğretmenlerin dolar bazında aldıkları maaşa vurgu yaptı. Öğretmenler dışarıda işte şu kadar dolarla maaş alırken Türkiye’deki aldıkları çok düşük mikyasta kalıyor gibi bir şey söyledi. Arkadaşlar, ara ara tefekkür etmek ara ara tezekkürde bulunmak çok lezzetli oluyor. Hakikaten yürürken hem ufkumuzu açıyor, hem yolumuzu aydınlatıyor. Bakın, burada biraz önce bir Muğla Milletvekilimiz konuşma yaptı. Özellikle turizm bölgelerinde yaşayan çok sayıda ecnebi Avrupa ülkelerinden gelen yabancı menşeili insanlar var ve bunların kahir ekseriyeti de emekli. Niye bunlar geliyor, burayı niye tercih ediyorlar? Çünkü emekli olduktan sonra aldıkları maaşlar oralarda kifayet etmiyor. Dolarla aldığı maaşı siz söylüyorsunuz, asgari ücret dolar bazında şu kadar diyorsunuz; oradaki domates fiyatından hiç  bahsetmiyorsunuz, oradaki ev kiralarından hiç bahsetmiyorsunuz, kaç dolar olduğunu söylemiyorsunuz değil mi? Bir de o tarafına bakacaksınız. Tek tarafına bakıp oradaki olumsuzluğu AK Parti’ye teşmil etmeniz bir büyük haksızlıktır. ‘ diye konuştu.

AYDEMİR’DEN HAKŞİNASLIK VURGUSU

Sunumunun devamında icraatler değerlendirilirken hakşinas olunması gerektiğine değinen Milletvekili Aydemir, ‘ İşte, ben bunu söylüyorum ki hakşinas olalım, hakkı üstün tutalım, doğruları söyleyelim. Bunu yapmadığınız sürece millet zihninde yer bulamıyorsunuz. Hakikat neyse onu… İki taraflı konuşacağız. Bakın, ne söylüyorum ben? Evet, dolar bazında aldığı maaşı söyle ama oradaki

harcama kalemlerinin de ne tuttuğunu -eğer varsa, ehli vicdansak- burada söyleyeceğiz. ‘ kaydını düştü.

‘ÖĞRETMENLERİMİZ HAKKI TESLİM EDİYORLAR’

AK Parti iktidarları döneminde eğitim ve öğretime verilen destek ve gerçekleştirilen yatırımlarla, eğitim kadrosuna verilen öneme dikkat çeken Milletvekili Aydemir, ‘Biz geldiğimiz noktada, hakikaten, eğitim kadrosuna neleri aktardığımızı, hangi noktadan alıp nerelere taşıdığımızı biliyoruz, bunları öğretmenlerimiz de biliyorlar ve hakkı teslim de ediyorlar, eğer ideolojik bir saplantısı yoksa; özellikle parantez açıyorum.’ dedi.

‘İMAM HATİP LİSELERİMİZ NİTELİKLİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM VERİYOR’

Sunumunda İmam Hatip Okullarında eğitim niteliğinin düşük olduğu yolundaki iddialara sert tepki veren Milletvekili Aydemir, ‘ Burada bir başkası “Çok sayıda imam-hatip açıldı ama oradan yetişen öğrencilerin niteliğinde düşüklük var.” gibi, böyle, hüküm ifade eden cümleler kurdu. Tam tersi arkadaşlar, ben imam-hatip mezunu değilim ama imam hatiplerden mezun olan -özellikle şu son jenerasyon, genç jenerasyon – çok parlak zekâlı, ülkemize, vatanımıza katkı sunan gençleri görüyorum ben, iftihar ediyorum. İmam-hatiplerin eğitim müfredatı da değme fen lisesine, Anadolu lisesine taş çıkartacak kadar nitelik ifade ediyor. Dolayısıyla, buna da bir vurgu yapıyorum, altını çiziyorum.’ diye konuştu.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ATAMALARI

Engelli Öğretmen atamaları konusunda da görüşlerini dile getiren Milletvekili Aydemir, ‘ 3 binden 300’lere kadar düşürmüşüz engelli öğretmen açığını, böylesine bir kadro açmışız bu insanlarımıza. Biz sadece engellilere değil, hayatın hangi numunesine gitseniz insanı orijin noktasına koyuyoruz ve hizmet götürüyoruz; siyasi üslubumuz ve tarzımız da budur. ‘ dedi.

 
Doğu Anadolu’dan bir ilk
 
Aydemir’in talebine Bakan Selçuk’tan onay
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Bahçeli’den sert tepki
Bahçeli: "Ne yazık ki, depremin ağır faturasını mazlumlar ödemiş, suçu ...
Aydemir: ‘Biz “Lawrence”leri bilen Milletiz’
AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir, ‘Biz millet olarak tarihî seyir ...
BBP başkanlık divanı üyeleri açıklandı
Büyük Birlik Partisi'nde (BBP) Genel Başkan Mustafa Destici başkanlığında ...
 
Aydın Erzurum’un sorunlarını anlattı
Yoğun mesaisine meclis çalışmalarıyla devam eden MHP Genel Başkan Yardımcısı ...
Aydemir: ‘Devlet, bizim için kutsaldır’
Aydemir, ‘Biz, devleti tebcil ediyoruz, devleti yüceltiyoruz, devlet için ...
Aydemir: ‘Cumhuriyet, istiklal ahdidir’
Milletvekili Aydemir, ‘Cumhuriyet; yüce milletimizin iffeti, milli irademizin ...
 
‘Var olmamızın sebebi Cumhuriyettir’
Destici, “İçeriden ve dışarıdan, maruz kaldığımız sayısız taarruza ve ...
‘Görevimiz Cumhuriyet’in değerlerini korumak’
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Mayasında bağımsızlık bulunan ...
AK Parti: 'Hürriyet, kazanılmış bir haktır'
AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Cumhuriyet’in ilanının 97. ...
 
YAZARLAR
Selahattin Şener
Selahattin Şener
Şimdiki moda gammazlamak mı ?..
Hayrullah Palanoğlu
Hayrullah Palanoğlu
HOBİ BAHÇELERİ TAM GAZDEVAM EDİYOR...
Orhan Kemal Karasu
Orhan Kemal Karasu
Devlet büyüklerine arzu halimdir!
Cahit Okçu
Cahit Okçu
Her Neyse…
ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV
ÇOK OKUNANLAR
Ana Sayfa Siyaset Gündem Asayiş Ekonomi Eğitim Spor Polemik Türkiye Erzurum Türküleri
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri
Maxiva